X Niedziela Zwykła

X Niedziela Zwykła

08-06-2024
autor: ks. Proboszcz

X Niedziela Zwykła – 09.06.2024

 

1.       O godz. 10.30 Godzinki, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe.

2.       Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele remontowe w naszej świątyni. Po zakończeniu remontu w salce obok łazienki i pokoju dla matki z dzieckiem, będziemy się starali uzbierać środki na przebudowanie głównego wejścia do kościoła – wstawienie drzwi zamiast kotary i uczynienie go takim, by przypominał styl neogotycki.

3.       W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym – koronka do św. Filomeny. Po niej okazja do przyjęcia olejku św. Męczennicy.

4.       W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. O godz. 17.30 różaniec fatimski i procesja w kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

5.       W następną niedzielę (16 czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, wspólnot a także specjalistów oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci. Więcej informacji na stronie internetowej  www.festiwaldlazycia.pl oraz na plakatach. Wydarzenie, poprzedzone będzie rekolekcjami dla członków wspólnot i wszystkich zainteresowanych. Poprowadzi je 14 i 15 czerwca w kościele św. Jakuba w Gdańsku (oo. kapucyni) ks. Wiesław Mielewczyk - nasz misjonarz pracujący na co dzień w Boliwii.

6.       20 czerwca w czwartek organizujemy wycieczko-pielgrzymkę do Pelplina. Zwiedzimy wspaniałą katedrę, piękne ogrody biskupie oraz muzeum diecezjalne z jedyną w Polsce Biblią Gutenberga. Koszt to 75 zł lub 110 zł jeśli pragniemy zjeść dwudaniowy obiad w Collegium Marianum. Cena obejmuje przejazd, bilety wstępu, przewodników, ubezpieczenie i ewentualnie obiad.

7.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

8.       W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Łukaszewską l.98 z Chłodnej oraz śp. Andrzeja Woldona l.43 z Modrej. W piątek o godz. 10.00 Msza św. za śp. Beatę Borkowską l.57 z ul. Łąkowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku