XI Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła

16-06-2024
autor: ks. Proboszcz

XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024

 

1.       Dzisiaj odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, wspólnot a także specjalistów oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci.

2.       O godz. 10.30 Godzinki, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe.

3.       Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

4.       W czwartek o 16.30 zapraszamy dzieci, nauczycieli i rodziców uczniów na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny, z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. O 16.00 okazja do spowiedzi.

5.       W czwartek o 17.30 na wspólny różaniec zapraszają Wojownicy Maryi, następnie na Mszę św. konferencję oraz spotkanie w salce.

6.       20 czerwca w czwartek organizujemy wycieczko-pielgrzymkę do Pelplina. Zwiedzimy wspaniałą katedrę, piękne ogrody biskupie oraz muzeum diecezjalne z jedyną w Polsce Biblią Gutenberga. Koszt to 75 zł lub 110 zł jeśli pragniemy zjeść dwudaniowy obiad w Collegium Marianum. Cena obejmuje przejazd, bilety wstępu, przewodników, ubezpieczenie i ewentualnie obiad. Wyjazd po Mszy św. o 7.00.

7.       W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji tych, którzy przez cały rok szkolny wspierali dzieci w akcji Adopcja Obiadowa. W związku z nadpłatą dopiero na zakończenie roku szkolnego podam ile łącznie należy zapłacić za maj i czerwiec.

8.       W sobotę w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w ramach dnia skupienia ze św. Michałem Archaniołem odbędzie się Okręgowe spotkanie wspólnoty Bractwa Szkaplerza Św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

9.       Zbiórka do puszek na cele remontowe w naszej świątyni przyniosła 3279,70 zł i 45 dolarów. Bóg zapłać ofiarodawcom.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Beatę Borkowską l.57 z ul. Łąkowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku