XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

29-09-2018
autor: ks. Proboszcz

XXVI Niedziela zwykła – 30.09.2018

 

1.    Ojcowie oblaci zapraszają dziś na zakończenie peregrynacji relikwii Krzyża Świętego do kościoła św. Józefa o godz. 18.00. Celebrę poprowadzi ks. bp Zbigniew Zieliński.

2.    O 10.30 zaśpiewamy Godzinki, o 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (za tydzień na Mszy św. o 12.30 poświęcimy różańce – proszę rodziców, by je dzieciom zakupili) o 17.00 adoracja.

3.    Na modlitwę różańcową zapraszamy dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30. Młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

4.    W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – o 17.00 Godzina Święta, w I Piątek od 16.00 – spowiedź, o 16.30 - Msza św. z różańcem dla dzieci i młodzieży.

5.    W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek – św. Aniołów Stróżów, w czwartek - św. Franciszka z Asyżu, w piątek - Św. Faustynę Kowalską, w sobotę – św. Brunona. W przyszłą niedzielę NMP Różańcową.

6.    Za tydzień Spotkanie Żywego Różańca o godz. 9.00.

7.    W poniedziałek wraca zza oceanu ks. Prof. Wojciech Bęben – jest możliwość zamówienia w najbliższych dniach intencji mszalnych. Można podejść do zakrystii lub w tygodniu do biura parafialnego.

8.    Toczą się prace przy remoncie schodów plebani. W najbliższym czasie założone zostaną poręcze. Ufam, że usunięcie zbędnych murów przy schodach poprawi bezpieczeństwo przechodzących chodnikiem osób podczas wyjeżdżania z kościelnej posesji aut, które dzięki otwarciu przestrzeni wcześniej zostaną zauważone.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa będzie jeszcze konieczne niewielkie poszerzenie prześwitu bramy, gdyż nie mieści się w niej wóz strażacki.

9.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku