Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

08-06-2019
autor: ks. Proboszcz

 

 

Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019

 

1.    Zapraszamy na Godzinki o 10.30 i do adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.00. Czerwcowe na zakończenie adoracji.

2.    Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy on sprzed Kaplicy Królewskiej o godz. 15.00. Organizatorzy proszą by ubrać się na biało. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu ze świątyni.

3.    O godz. 19.00 w ramach roku poświęconego błogosławionym czasu II Wojny Światowej w naszej Archidiecezji wykład ks. dr Leszka Jażdżewskiego nt. „Błogosławiony ks. Bronisław Komorowski i jego błogosławieni Towarzysze”. Na wykład zaprasza Akcja Katolicka naszej parafii.

4.    Dziś zbiórka na spłatę kosztów położenia posadzki w kaplicach naszej świątyni. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

6.    W poniedziałek po Mszy wieczornej koronka do św. Filomeny i okazja do uczczenia jej relikwii.

7.    W środę i w piątek o 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła.

8.    W przyszłą niedzielę (16 czerwca 2019) o godzinie 17:00 w naszym kościele  odbędzie się ostatni z cyklu koncertów „Gdańska Wiosna Chóralna 2019”. W programie utwory współczesnych kompozytorów, również tych tworzących w Gdańsku. Wystąpi „Chór Kameralny 441 Herców” pod dyrekcją Anny Wilczewskiej. Informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na plakatach i ulotkach w przedsionku kościoła. Serdecznie zapraszamy.

Adoracja tego dnia po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9.    W najbliższych tygodniach mamy wolne intencje, więc jeśli ktoś chce Bogu podziękować lub poprosić we wspólnocie naszego kościoła zapraszamy do zakrystii po Mszy św. lub do biura parafialnego.

10.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryki Gadziejewskiej l.64 z ul. Łąkowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

 

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku