Ogłoszenia parafialne


Wielkanoc

20-04-2019
autor: ks. Proboszcz

 

Zmartwychwstanie Pańskie – 21.04.2019

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najpiękniejsze życzenia, by Zmartwychwstały błogosławił, umacniał wiarę i miłość.
 2. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym (jedynie zamiast mszy św. o 7.00 – Rezurekcja z procesją o 6.00). Nie będzie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu ani czuwania o 17.00. Zapraszamy do śpiewu i adoracji za tydzień.
 3. Jutro niedzielny porządek Eucharystii. W poniedziałek wsłuchamy się w list rektora KUL-u i wspierać będziemy katolickie uczelnie modlitwą i materialnie.
 4. Dzisiaj oraz przez cały najbliższy tydzień po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspólnot, które wspomogły przeżycie Triduum Paschalnego – kapłanom współpracownikom za przewodniczenie liturgii w poszczególne dni Triduum, wspólnocie neokatechumenalnej za przygotowanie ciemnicy, kręgowi Domowego Kościoła za przygotowanie Grobu Pańskiego, p. kościelnym, p. organiście i naszym chórzystom, LSO, mężczyznom z Semper Fidelis za okazaną pomoc, sprzątającym świątynię, a także tym, którzy przynieśli i ułożyli kwiaty przy Grobie. Podziękowania płyną do parafialnej Caritas za zorganizowanie pomocy biedniejszym rodzinom i do tych, którzy podzielili się z nimi swoimi dobrami oraz do rodziny z Olszynki, która przygotowując żyto na stół wielkanocny wspiera akcje wyjazdu ministrantów na wakacje. Bóg zapłać.
 6. Pragnę podziękować za ufundowanie nowych kinkietów i ich założenie oraz za zakup żarówek ledowych do kaplicy św. Józefa wspólnocie Żywego Różańca, Semper Fidelis oraz anonimowej ofiarodawczyni, dzięki którym pierwszy etap remontu kaplicy dobiegł końca. Teraz będą mogły rozpocząć się prace przy budowie ołtarza. Przy okazji proszę o modlitwę w intencji p. Antoniego – stolarza, który zaraz po świętach będzie miał operację, by szybko mógł wrócić do zdrowia i realizacji projektu ołtarza.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa do św. Filomeny, w środę i piątek o 17.30 różaniec.
 8. W środę o 16.00 spotkanie dzieci komunijnych w kościele.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nowe numery Niedzieli, Gościa.
 10. Organizujemy pielgrzymkę w dniach 31 maja - 1 czerwca do Gidel i Częstochowy. Koszt – 190 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze.
 11. Spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających do Lwowa w piątek po wieczornej Mszy św.
 12. W sobotę o 7.30 Msza św. wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci, różaniec do 7 Boleści Maryi i spotkanie w salce. Wieczorem o 18.00 zapraszamy pary, które zawarły ślub w kwietniu, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
 13. Tydzień temu zebraliśmy na spłatę koszt położenia posadzki w kaplicach kwotę 2316,12 zł. Do spłaty brakuje jeszcze prawie 28 tys. zł. Ufam, że za 11 miesięcy powinniśmy zakończyć zbiórkę na ten cel.
 14. Zapraszamy serdecznie na koncert "Piaśnicki Lament" z autorską muzyką Szymona Chylińskiego do wierszy z tomiku "Piaśnica oczyma poetów". Projekt powstał z myślą o szerzeniu świadomości społecznej oraz dla uczczenia pamięci pomordowanych w lasach piaśnickich przez nazistów w 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W lasach koło Wejherowa zamordowano (jak podają różne źródła) od 10 tys. do 14 tys. pomorskiej inteligencji, duchowieństwa, Niemców przeciwnych faszyzmowi, Czechów, osoby chore psychicznie i innych.  Zapraszamy w niedzielę 28 kwietnia 2019 o godz. 19:00. Wstęp wolny.
 15. Z naszej wspólnoty odeszli: śp. Mirosław Zaczkiewicz l. 61, śp. Romuald Więckowicz l. 90  z ul. Jaskółczej, śp. Tadeusz Pajdosz l. 63 z ul. Niwki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku