Ogłoszenia parafialne


VII Niedziela Zwykła

23-02-2019
autor: ks. Proboszcz

VII Niedziela Zwykła 23 II 2019

 

1.    O 10.30 Godzinki, o 17.00 Adoracja.

2.    We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę o 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii św.

3.    Nasza parafia włączyła się w modlitwę różańcową „O wypełnienie woli Bożej dla Gdańska”. Chętnych, którzy pragną się modlić w intencji naszego miasta, proszę, by zapisali się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Modlitwa trwać będzie 24 h z przerwami na Eucharystie od 7.00 28 II (czwartek) do 7.00 1 III (piątek). Każdy dyżur to 2 godz. adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas którego należy odmówić 3 tajemnice różańcowe. Spotkanie dla osób biorących udział w adoracji w środę po Mszy św. wieczornej.

4.    W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca Godzina Święta o godz. 17.00 w ramach 24 godzinnego czuwania w intencji miasta Gdańska.

5.    W I piątek miesiąca spowiedź o 16.00, o 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży.

6.    W I sobotę miesiąca o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanej za grzechy. Tego dnia księża Jacek i Marcin udadzą się do swoich chorych z Komunią św., zaś ks. Proboszcz - tydzień później 9 marca. W sobotę ks. Proboszcz będzie brał udział w konsekracji biskupiej kolegi z roku święceń w katedrze pelplińskiej – ks. Arkadiusza Okroja.

7.    Akcja Katolicka przygotowała wystawę poświęconą błogosławionym czasów II Wojny Światowej z naszej Archidiecezji. Znajdziemy ją w kaplicach i starej absydzie kościoła.

8.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy w niej wiele wartościowych artykułów.

9.    W minionym tygodniu odeszli śp. Czesław Jasiun l.75 z ul. Olszyńskiej, śp. Andrzej Murawski l.59 z ul. Wierzbowej oraz śp. Wojciech Jankowski l.69 z ul. Bluszczowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku