Ogłoszenia parafialne


III Niedziela Wielkiego Postu

02-03-2024
autor: ks. Proboszcz

1.       Dziś gościmy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny. Po zakończonej Eucharystii będzie można wesprzeć Siostry ofiarami, które będą zbierały do puszek oraz nabyć dewocjonalia na kramiku, który przygotowały. Spotkanie jest również okazją do nabycia książki o Siostrach męczenniczkach. Będzie można napisać również intencję, w których Siostry przez wstawiennictwo Sług Bożych będą się modlić w swoim klasztorze w Braniewie. Wszelkie ofiary przeznaczone zostaną na działalność i funkcjonowanie klasztoru w Braniewie, cel szczególny - to naprawa cieknącego dachu. Siostry zapewniają o nieustannej pamięci w modlitwie.

2.                O godz. 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. 10.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.                We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela, a po nim spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.                W pierwszy czwartek miesiąca o 17.00 Godzina Święta, a od godz. 20.00 do 21.00 Wojownicy Maryi zapraszają do wspólnego rozważania jednej godziny z 24-godzinnego opisu Męki Pańskiej według Luizy Picarety.

5.                Drogi Krzyżowe w piątek o 9.00, o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i młodzieży.

6.                W sobotę ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych z Komunią św.

7.                Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.

8.                Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 17 do 20 marca (niedziela – środa). Wygłosi je o. Andrzej Haase – benedyktyn z Tyńca.

9.                W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Teresę Derę l. 77 z ul. Niwki oraz śp. Zdzisława Lipkę l.73 z ul. Dworkowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku