Ogłoszenia parafialne


I Niedziela Adwentu

27-11-2021
autor: ks. Proboszcz

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

1.    Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Podczas Adwentu od poniedziałku do soboty Msze św. roratnie o 6.45. Tematem naszych spotkań będzie „Droga do Betlejem”. Zapraszamy dzieci z lampionami oraz ich rodziców czy dziadków. Niech to nasze poranne wstawanie będzie złożoną Bogu ofiarą w intencji ludzi, którzy z różnych powodów tracą wiarę.

2.    Od dziś można nabywać świece Caritasu (małe po 6 zł, duże po 16 zł) i opłatki na stół wigilijny.

3.    Państwu Pryl z Olszynki pragniemy podziękować za przygotowanie wieńca adwentowego do naszej świątyni. Niech Pan im błogosławi.

4.    Po Mszach św. listopadowa zbiórka na remont organów. Serdeczne podziękowania za składane datki.

5.    W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – w I czwartek o 17.00 Godzina święta. W piątek o 16.00 spowiedź. O 16.30 msza św. dla dzieci i młodzieży. W sobotę o 6.45 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi za grzechy, po niej różaniec w tej intencji. Wieczorem o 19.30 Msza św. trydencka. Z powodu Dnia Skupienia dla kapłanów w Oliwie, księża udadzą się do chorych z Komunią św. w drugą sobotę - 11 XII.

6.    W soboty adwentowe zapraszamy o 19.30 na Mszę św. trydencką.

7.    Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Aniołkowej, czyli przygotowaniu prezentu dla konkretnego dziecka spośród biedniejszych uczniów naszych szkół podstawowych lub ich młodszego rodzeństwa. Aniołki z imieniem dziecka i liczbą lat znajdziemy przy stoisku Caritas parafialnej.

8.    W sobotę 4 grudnia wieczorną Mszą św. rozpoczniemy nasze adwentowe i przedodpustowe rekolekcje. Będzie je głosił wieloletni misjonarz i proboszcz parafii MB Królowej Polski w warszawskim Aninie. Tematem będzie „Maryja w Biblii”. Od początku do dnia odpustu będzie nam towarzyszył w swoich relikwiach św. Jose Sanchez del Rio. Plan rekolekcji wywieszony jest w przedsionku kościoła oraz można wziąć go ze sobą w formie ulotki. Nauki będą głoszone podczas Eucharystii w niedzielę 5 grudnia, w poniedziałek, wtorek i środę o 9.30 i 18.00. W poniedziałek 6 XII zapraszamy na adorację od 19.00 do 23.00 a następnie na Eucharystię. Prosimy, by na kartkach wypisać imiona tych osób, którym chcemy wyprosić powrót do wiary, życia sakramentalnego czy do wspólnoty Kościoła. W intencji tych osób odprawimy tę nocną Mszę św. Adoracja: we wtorek i w środę w godz. 10.30 – 18.00 (o 12.00 Anioł Pański, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 17.30 - różaniec). Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu wszystkie wspólnoty, parafian i tych, którzy odnajdują w naszej świątyni przestrzeń do skupienia i modlitwy. Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i popołudniu od godz. 17.00. Podczas sumy odpustowej poświęcimy ołtarz św. Józefa.

9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny są wyłożone na stojaku przy małym konfesjonale.

10.Tydzień temu na Caritas Polska zebraliśmy 1 302,45 zł. Bóg zapłać.

11.W przyszłą niedzielę o 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku