Ogłoszenia parafialne


Uroczystość Chrystusa Króla

20-11-2021
autor: ks. Proboszcz

Uroczystość Chrystusa Króla – 21.11.2021

 

1.    Parafia Chrystusa Króla przeżywa dziś swoje święto. Odpustowa suma pod przewodnictwem ks. Abpa Tadeusza Wojdy o 12.00.

2.    Dzisiejsza uroczystość jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej – główne uroczystości odbywają się w katedrze oliwskiej.

3.    Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Caritas Polska, która pragnie otoczyć opieką tych migrantów, którzy pragną pozostać w naszej Ojczyźnie.

4.    Dziś o 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii św. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

5.    W poniedziałek wspominamy w Kościele św. Cecylię – Patronkę muzyki kościelnej, organistów i chórzystów. Pamiętajmy w modlitwach o naszym organiście p. Krystianie jak i o chórzystach z Chóru św. Cecylii naszej parafii.

6.    We wtorek zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godz. 19.00.

7.    We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie w ramach Synodu na plebani. Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło.

8.    W czwartek we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej odpust u oo. Karmelitów. Msza św. o godz. 18.00.

9.    W sobotę o 7.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej różaniec do 7 Boleści Maryi. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa, które ślub zawarły w listopadzie.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

11.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Strzedzińskiego l.84 z ul. Olszyńskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku