Ogłoszenia parafialne


II Niedziela Wielkiego Postu

24-02-2024
autor: ks. Proboszcz

1.                Dzisiaj świadectwo wygłasza p. Piotr Cwynar, który podzielił się swoim nawróceniem i przylgnięciem do Chrystusa.

2.                O godz. 10.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w wersji poetycko-instrumentalnej, którą przedstawi zespół Sanctus. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

3.                W poniedziałek na Mszy wieczornej będziemy przeżywali kolejną rocznicę wprowadzenia relikwii św. Filomeny. Głównym celebransem będzie ks. Zbigniew Neumiller. W kaplicy św. Józefa umieścimy relikwie św. Charbela – świętego z Libanu.

4.                W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, a następnie po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Dodatkowa Msza św. o 16.30 i 21.00. Na tę ostatnią prosimy o przygotowanie kartek z imionami osób, którym chcemy wyprosić powrót do wiary i Kościoła.

5.                Drogi Krzyżowe w piątek o 9.00, połączona z Mszą św. o 16.30 i o 17.30.

6.                Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spowiedź w I piątek miesiąca o 16.00 bądź o godz. 19.00.

7.                W I Sobotę rano o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy a po niej różaniec w tej intencji. Rano ks. Franciszek i proboszcz udadzą się do chorych z Komunią św. Ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w drugą sobotę marca.

8.                W piątek przypada Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy walczyli o niepodległość i wolność, a których ówczesna socjalistyczna władza pragnęła wymazać z kart historii.

9.       Za tydzień gościć będziemy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny, opowiedzą pokrótce historię 16 Sług Bożych, które zginęły w czasie II Wojny Światowej - a których proces beatyfikacyjny powoli dobiega końca. Szczególną uwagę poświęcą dla s. M. Leonis Muller, której rodzinny dom stoi na terenie naszej parafii. Po zakończonej Eucharystii będzie można wesprzeć Siostry ofiarami, które będą zbierały do puszek oraz nabyć dewocjonalia na kramiku, który przygotowały. Spotkanie jest również okazją do nabycia książki o Siostrach męczenniczkach. Będzie można napisać również intencję w , których Siostry przez wstawiennictwo Sług Bożych będą się modlić w swoim klasztorze w Braniewie. Wszelkie ofiary przeznaczone zostaną na działalność i funkcjonowanie klasztoru w Braniewie, cel szczególny - to naprawa cieknącego dachu. Siostry zapewniają o nieustannej pamięci w modlitwie.

10.           Za tydzień o godz. 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

11.           Adopcja obiadowa w lutym wynosi 84 zł.

12.           Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 17 do 20 marca (niedziela – środa). Wygłosi je o. Andrzej Haase – benedyktyn z Tyńca.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku