Ogłoszenia parafialne


V Niedziela Wielkiego Postu

25-03-2023
autor: ks. Proboszcz

V Niedziela Wielkiego Postu 26 III 2023

1.    Rozpoczynamy dziś wielkopostne rekolekcje. Będą je głosić ks. Mariusz Słomiński oraz ks.  Jacek Grochowski - salezjanie. W poniedziałek, wtorek i środę o 9.30 i 18.00 nauki dla młodzieży i dorosłych. Dzieci z klas 0-3 zapraszamy na 15.30, a dzieci z klas 4-8 na 16.30. Ósmoklasiści po swoich spotkaniach będą mieli okazję zapisać się jako kandydaci do bierzmowania w przyszłym roku.

2.    Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II z okazji zbliżającej się 18 rocz. śmierci naszego Wielkiego Rodaka. Pieśni wielkopostne zostaną przeplecione wizualizacjami i opowieściami o papieżu. Wykonawcą będzie Basia Pospieszalska z zespołem kameralnym. Współorganizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej. Wstęp wolny, zapraszamy.

3.    Dziś o 10.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Słowo Boże wygłosi ks. Łukasz.

4.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć na stoisku Caritas parafialnej paschałki w cenie 9 zł.

5.    W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Neumanna.

6.    W piątek o 15.00 zapraszamy na Koronkę i adorację do 18.00.

7.    Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek o 9.00 oraz po Mszy św. wieczornej wałami Opływu Motławy.

8.    W I sobotę miesiąca poranna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, po niej różaniec w tej intencji. Kapłani udadzą się do chorych z Komunią św.

9.    W przyszłą niedzielę o 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

10.Za tydzień w niedzielę odbędzie się Marsz Wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Początek o godz. 15.00 w Bazylice Mariackiej, zakończenie na Placu Trzech Krzyży.

11.W niedzielę 2 kwietnia po Mszach św. odbędzie się kiermasz Wolontariatu Misyjnego Salvator. Będzie możliwość nabyć różne pamiątki przywiezione z krajów misyjnych, palmy wielkanocne i inne upominki przygotowane przez wolontariuszy. Zebrane podczas kiermaszu środki będą przeznaczone na tegoroczne wyjazdy misyjne młodych misjonarzy.

12.Zbiórka na spłatę remontu naszych zabytkowych organów przyniosła 2060,28 zł i 4 dolary.

13.Przy małym konfesjonale znajdziemy prasę katolicką.

14.W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Krystynę Cendal l. 82 z ul. Przybrzeżnej, śp. Piotra Kuryłko l. 59 z ul. Błońskiej.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku