Ogłoszenia parafialne


XX Niedziela Zwykła

13-08-2022
autor: ks. Proboszcz

XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022

1.    Wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do udziału w Mszach św. i nabożeństwach.

2.    Dziś po Mszach św. zbiórka na spłatę remontu zabytkowych organów. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    Godzinki śpiewamy dziś o 10.30, zaś o 17.00 zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4.    Dzisiaj po wieczornej mszy zachęcamy do wysłuchania koncertu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, który w najbliższym tygodniu będzie reprezentował Politechnikę Gdańską na międzynarodowym konkursie w Rydze na Łotwie. Będą Państwo mogli usłyszeć różnorodny repertuar a cappella, od niemieckiego romantyzmu, aż po utwory współczesnych kompozytorów. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

5.    W środy i piątki o 17.30 różaniec, w środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.    W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Dodatkowa Eucharystia związana z dziękczynieniem za plony naszych pól, ogrodów i sadów o 13.00 przy Opływie Motławy w pobliżu SP nr 59. Tam też odbędzie się festyn organizowany przez Radę Dzielnicy Olszynka. Na wszystkich czeka wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

7.    W sobotę 20 sierpnia w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 10.00 konsekracja biskupia ks. Piotra Przyborka. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

9.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Krause l. 83 dawnego naszego parafianina oraz Cecylię Kiszewską l. 87 z ul. Kamienna Grobla. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku