Ogłoszenia parafialne


Wielkanoc

30-03-2024
autor: ks. Proboszcz

Zmartwychwstanie Pańskie – 31.03.2024

1.    Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najpiękniejsze życzenia, by Zmartwychwstały błogosławił, umacniał wiarę i miłość oraz wnosił w nasze życie pokój i nadzieję.

2.    Dziś Msze św. w porządku niedzielnym (jedynie zamiast mszy św. o 7.00 – Rezurekcja o 6.00). Nie będzie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu ale popołudniu o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.    Nowenną i Koronką do Bożego Miłosierdzia odmawianą codziennie o godz. 15.00 przygotowujemy się do uroczystości Bożego Miłosierdzia.

4.    Jutro niedzielny porządek Eucharystii. Modlitwą i tacą wspieramy KUL i inne katolickie uczelnie.

5.    Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspólnot, które wspomogły przeżycie Triduum Paschalnego – kapłanom współpracownikom za przewodniczenie liturgii w poszczególne dni Triduum, ks. Łukaszowi i LSO za piękną posługę przy ołtarzu, p. Zbigniewowi Orłowskiemu i Andrzejowi Marcinkowskiemu za przygotowanie Ciemnicy,  rodz. Strehlke,  Małachowskim i Uścinowicz za przygotowanie Grobu Pańskiego, panom kościelnym oraz przedstawicielkom Żywego Różańca za okazaną pomoc, p. organiście Krystianowi wraz z Chórem św. Cecylii za śpiew, naszym parafianom za kwiaty do Grobu Pańskiego, p. Andrzejowi z Caritas parafialnej za pomoc przy rozprowadzeniu darów złożonych do kosza, za które serdecznie wszystkim dziękuję.

6.    W Poniedziałek Wielkanocny po wieczornej Mszy św. modlitwa do św. Filomeny.

7.    We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela.

8.    W I czwartek miesiąca o 17.00 – Godzina Święta.  O godzinie 21.00 Wojownicy Maryi zapraszają na rozważanie piątej godziny Meki Jezusa Chrystusa wg Luizy Picarety.

W I Piątek spowiedź o 16.00, dodatkowe Msze św. o godz. 16.30 i 21.00. O 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Adoracja od 15.00 a następnie po wieczornej Mszy św. do 21.00. Pamiętajmy o przygotowaniu kartek z imionami osób, którym pragniemy wyprosić powrót do jedności z Bogiem i Kościołem.

9.    W I Sobotę rano Msza wynagradzająca za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi a następnie różaniec w tej intencji. Kapłani udadzą się do chorych z Komunią św.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – kolejne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego czekają na czytelników.

11.Na stoliku przy małym konfesjonale znajdują się wizytówki z imionami kapłanów oraz rokiem święceń. Chętni, którzy chcą się pomodlić w intencji danego księdza, proszeni są o zabranie ze sobą takiej wizytówki.

12.   W środę o 8.30 Msza św. pogrzebowa za śp. Mariana Tysarczyka l.68 z ul. Łąkowej.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku