Ogłoszenia parafialne


XVIII Niedziela Zwykła

03-08-2019
autor: ks. Proboszcz

XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019

 

1.    Serdecznie witamy Gości i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszej świątyni. Wszystkim życzymy udanych wakacji i urlopów.

2.    Dziś o 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 10.30 śpiew Godzinek, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.    O godzinie 19.00 zapraszamy na koncert muzyki gitarowej w wykonaniu Adama Matyska. Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, jednak często utożsamiany z prostą, nieskomplikowaną grą akordową. Podczas koncertu zaprezentowane zostanie inne - klasyczne i nie znane powszechnie brzmienie gitary. Dodatkowe "słowo o muzyce" wprowadzi słuchaczy w historię instrumentu i kontekst wykonywanych kompozycji.

Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

4.    Każdego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim w intencji pielgrzymów XXXVII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki o godz. 21.00.

5.    W poniedziałek po Mszy wieczornej Koronka do św. Filomeny, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różaniec w środy i piątki o 17.30 (w piątek wyjątkowo z powodu Mszy ślubnej w Ogrodzie Niepokalanej). W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6.    W tygodniu we wtorek przypada święto –  Przemienienia Pańskiego, w czwartek – wspomnienie św. Dominika, w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, w sobotę – św. Wawrzyńca.

7.    W przyszłą niedzielę zbiórka na spłatę położenia kamiennej posadzki w kaplicach.

8.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

9.    W tygodniu mamy wolne intencje. Zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego tych, którzy chcą Bogu podziękować lub o potrzebne sobie lub bliskim łaski poprosić.

 

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku