Ogłoszenia parafialne


IV Niedziela Wielkanocna

24-04-2021
autor: ks. Proboszcz

IV Niedziela Okresu Wielkanocnego – 25.04.2021

 

1.    Dzisiaj o 12.00 w Bazylice Mariackiej uroczystości związane z diecezjalnym odpustem z okazji wspomnienia św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Jednocześnie będzie to także ingres ks. Abp Tadeusza Wojdy do konkatedry. Dziś też przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie. Ta Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to także 15 Dzień Modlitw w intencji kierowców.

2.    W poniedziałek i środę o 16.00 spotkanie w kościele dla dzieci komunijnych ze SP nr 59 a we wtorek i czwartek dla dzieci ze szkoły nr 65 i pozostałych.

3.    Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych w czwartek o 18.30 w kościele.

4.    W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Koronka do św. Filomeny, w środę i piątek o 17.30 różaniec.

5.    W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

6.    Jest to pierwsza sobota miesiąca – rano o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, po niej różaniec w tej intencji. Tego dnia kapłani zaniosą Komunię św. do chorych naszej parafii w godzinach porannych.

7.    Za tydzień w niedzielę o 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

8.    Tydzień temu zebraliśmy na remont organów 2340,20 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

10.Nasza parafia organizuje w dniach 4 i 5 czerwca pielgrzymkę do Torunia (kościoła Gwiazdy Nowej Ewangelizacji) Gidel i Częstochowy. Koszt na razie nie znany (z powodu obostrzeń i ograniczeń). Dwa lata temu było to 190 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

11.Ze wspólnoty odeszli śp. Henryk Konieczny l.75 z ul. Zielonej  i  śp.  Roman Buczkowski  l.65 z ul. Chłodnej, śp. Genowefa Ciążyńska l.87 z ul. Altanki i śp. Henryk Chiliński l.81 z ul. Szarotki. W czwartek o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Kazimierza Smilgin l.66 z ul. Zielonej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku