Ogłoszenia parafialne


II Niedziela Zwykła

19-01-2019
autor: ks. Proboszcz

II Niedziela Zwykła 20 I 2019

1.    W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz modlitwy w ich intencji.

2.    Dziś o 10.30 – Godzinki, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.    Jutro przypada 70 rocznica powstania naszej parafii. Z tego powodu naszą historię w pigułce przygotowała nasza parafianka p. Anna Dymek, a p. Bogusław Ptak wydrukował. Znajdziemy ją na 3 tablicach umieszczonych przy bocznym wyjściu z kościoła. Zapraszam do zapoznania się z naszą przeszłością.

4.    Kolęda: dziś od 15.00: Sempołowskiej; 21 I poniedziałek - Bratki, Tulipanów, Stokrotki; Szarotki; 22 I wtorek - Maki, Osiedle; 23 I środa - Niwki, Żurawia, Wróbla 1/10 ab; 24 I czwartek - Dobra, Wróbla 1/10c – 24; 25 I piątek - DODATKOWA – zgłoszenia w biurze par. lub w zakrystii po Mszach św. Prosimy o sprawdzenie zgłoszeń  kolęd dodatkowych. W sobotę od 10.00 przeniesiona z 19 I – Błońska i Modra za torami numery parzyste. Pełny plan kolęd wywieszono w drzwiach kościoła i na stronie: niepokalanegopoczecia.pl.

5.    W poniedziałek przypada 28 rocz. ogłoszenia nominacji biskupiej ks. Abpa oraz Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka, w piątek święto – nawrócenie św. Pawła.

6.    W piątek w Szkole Podstawowej nr 65 o godz. 15.00 rozpocznie się impreza karnawałowa „Wielka Choinka”, którą zorganizowali Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bliżej Centrum” wraz z partnerami. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

7.    W sobotę o 7.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, różaniec do 7 boleści Maryi i spotkanie w salce, zaś na wieczorną Mszę św. zapraszamy pary małżeńskie, które ślub zawarły w styczniu.

8.    W ostatnią niedzielę zebraliśmy na fundusz położenia posadzki w kaplicach 2182,50 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

9.    Nasz parafialny kalendarz można nabywać po 12 zł. Zachęcam gorąco, by czynić z niego upominek kiedy wyruszamy w gości. Jest on cegiełką na remont naszej świątyni.

10.Księża salezjanie zapraszają na odpust w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 do kościoła św. Jana Bosko.

11.Pomódlmy się za śp. Kazimierza Jurewicz l.67 z ul. Łąkowej i za śp. Krystynę Prabucką l. 88 z ul. Zielnej oraz dołączmy modlitwę za śp. Prezydenta Pawła Adamowicza. Wieczny odpoczynek…

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku