Ogłoszenia parafialne


II Niedziela Zwykła

13-01-2018
autor: ks. Proboszcz

II Niedziela Zwykła 14 I 2018

1.    Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, pragniemy zjednoczyć się we wspólnej modlitwie sprawując okolicznościową Mszę Świętą za Uchodźców i Wygnańców w piątek o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Również swoją modlitwą wesprzemy tych, którzy zaangażowali się w niesienie pomocy, zwłaszcza przez udział w charytatywnym programie „Rodzina Rodzinie” prowadzonym przez Caritas Polska. W ramach tego programu, tylko w naszej Archidiecezji, dzięki hojności parafii, wiernych i księży udało się objąć stałą pomocą 843 konkretne rodziny w Syrii

2.    Dziś po Mszach św. przedostatnia (jeśli otrzymamy umorzenie 30 procent w WFOŚiGW) zbiórka pieniędzy na spłatę raty pożyczki związanej z założeniem ogrzewania podłogowego w kościele. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    Kolęda: dziś od 15.00:  Łanowa przed torami i Gęsia, Ścieżki i Jelinki, Majowa, Żarnowiecka i Słonecznikowa; 15 I poniedziałek od 16.00 – Modra przed torami, Ostróżek; 16 I wtorek – Szuwary, Kam. Grobla 9 i Dolna; 17 I środa  – Jałmużnicza, Kam. Grobla 5 i 7 Kam., Grobla 11 i 13 ; 18 I czwartek – Przyokopowa; 19 I piątek – Jaskółcza, Zielona; 20 I sobota od 9.00 – Zawodzie, Łanowa za torami;21 I niedziela od 15.00 – Chłodna 1 – 3a; 22 I poniedziałek - Chłodna 4-15; 23 I wtorek – DODATKOWA. Zgłaszać się można po Mszach w zakrystii lub w biurze parafialnym. Pełny plan kolęd wywieszono w drzwiach kościoła i na stronie: niepokalanegopoczecia.pl.

4.    W środę 17 stycznia przypada XXI Dzień Judaizmu, a od czwartku  rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5.    W piątek w Szkole Podstawowej nr 65 o godz. 15.00 rozpocznie się impreza karnawałowa „Wielka Choinka”, którą zorganizowali Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bliżej Centrum” wraz z partnerami. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

6.    Nasz parafialny kalendarz można nabywać po 8 zł. Zachęcam gorąco, by czynić z niego upominek kiedy wyruszamy w gości.

7.    Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8.    Pomódlmy się za śp. Jana Dorżynkiewicza l. 63 z ul. Zielonej, śp. Mariana Bronk l.81 z ul. Jaśminowej oraz za śp. Wiesławę Witkowską l.67 z ul. Szuwary. Wieczny odpoczynek…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku