Ogłoszenia parafialne


II Niedziela WIelkanocna

08-04-2018
autor: ks. Proboszcz

II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 08.04.2018

1.    Dziś przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i wspólnego odmówienia Koronki.

2.    Na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie ołtarza Miłosierdzia Bożego. Dokona tego ks. prof. Wojciech Bęben. Podziękowania płyną do projektantki ołtarza i malarki obrazu – p. Magdy Uścinowicz, która także wyzłociła ołtarz; stolarza Antoniego Klinkosz, ks. prof. Wojciecha za poświęcenie oraz tych, którzy wsparli finansowo budowę ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać.

3.    Jest to też dzień święta patronalnego Caritas. Pragniemy podziękować tym, którzy wspierają uboższych materialnie (składane datki, ofiarowana żywność) oraz tym, którzy poświęcają swój czas i siły, aby pomoc dotarła do potrzebujących – p. Ryszardzie Macholi i p. Andrzejowi Morze.

4.    Dziś zbiórka do puszek wspierająca Caritas diecezjalną oraz fundusz położenia posadzek kamiennych w kaplicach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca). Msze o 7.00, 9.30 i 18.00. Wieczorem na Mszy św. podjąć będzie można adopcję dziecka poczętego.

6.    W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Koronka do św. Filomeny z namaszczeniem olejkiem, w środę i piątek o 17.30 różaniec.

7.    W piątek po wieczornej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8.    W poniedziałki, środy i piątki o 16.00 spotkanie w kościele dla dzieci komunijnych. Prosimy, by w poniedziałek wszystkie dzieci były obecne.

9.    W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił w ramach niedzieli powołaniowej ks. dr Krzysztof Szerszeń – wicerektor GSD w Oliwie.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11.W tygodniu mamy wolne intencje – zapraszamy do zakrystii kościoła.

12.Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Głotowa, Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Koszt przejazdu, noclegu, ubezpieczenia, obiadokolacji i śniadania to 160 zł. Zostało 5 miejsc.

13.Ze wspólnoty odeszli śp. Janina Skotnicka l.91 z ul. Żurawiej i  śp.  Adam Birk l.43 z ul. Chłodnej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku