Ogłoszenia parafialne


III Niedziela Wielkanocna

22-04-2023
autor: ks. Proboszcz

 

III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

1.    Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Można zdobyć odpust zupełny - przy zachowaniu zwykłych warunków należy przez pół godziny czytać  Pismo św. z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchowej.

2.    Godzinki o Niepokalanym Poczęciu wyśpiewamy o 10.30 a o 17.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.    Po Mszach św. zbiórka na spłatę remontu naszych zabytkowych organów.

4.    Jutro uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej archidiecezji, we wtorek – święto św. Marka, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

5.    Zbiórka na odbudowę Domu Caritas w Krzywym Kole przyniosła 1 956,33 zł.

6.    We wtorek o 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież, która  w tym roku przyjęła bierzmowanie, a po Mszy św. na spotkanie do salki.

7.    W sobotę o 7.00 Msza św. w intencji wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Różaniec do 7 Boleści Maryi, zaś wieczorem Msza św. w intencji par małżeńskich, które ślub zawarły w miesiącu kwietniu. Zapraszamy małżonków do odnowienia ślubnych przyrzeczeń.

8.    Akcja Katolicka zaprasza na „Spotkanie z historią” do Bazyliki św. Brygidy w sobotę 29 kwietnia o godz. 10.00 (spotkanie przy bazylice). Zapisy chętnych w zakrystii.

9.    Ks. Łukasz prosi, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach urzędowania biura wpłaciły 120 zł oraz podały numer pesel potrzebny do ubezpieczenia. Koszt obejmuje też przejazd autokarem oraz obiad. Osoby, które udają się swoimi samochodami proszone są o wpłacenie 35 zł za obiad.

10.Od dziś można się zapisywać na pielgrzymkę do Gidl i Częstochowy w dniach 2 i 3 czerwca (piątek i sobota). Koszt 305 zł obejmuje przejazd autokarem, obiad w restauracji, nocleg w dwuosobowych pokojach w Domu Pielgrzyma w Częstochowie oraz ubezpieczenie.

11.W przyszłą niedzielę z racji Niedzieli Dobrego Pasterza gościć będziemy kleryka naszego seminarium. Taca przeznaczona będzie na rzecz oliwskiej uczelni.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – kolejne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego czekają na czytelników.

13.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Eryki Marcińskiej l.80 z ul. Chłodnej.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku