Ogłoszenia parafialne


III Niedziela Wielkiego Postu

23-03-2019
autor: ks. Proboszcz

III Niedziela Wielkiego Postu 24 III 2019

1.    O 10.30 śpiewamy Godzinki a o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Słowo Boże głosi ks. rektor kościoła św. Elżbiety ks. Janusz Łuczak.

2.    W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze o 7.00, 9.30 i o godz. 18.00. Podczas Mszy św. wieczornej będzie można przyjąć „Adopcję dziecka poczętego” i przez 9 miesięcy modlić się o życie dla dziecka w łonie matki i błog. dla rodziców.

3.    W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o 9.00 i 17.30, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00.

4.    W sobotę o 7.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, różaniec do 7 Boleści Maryi oraz spotkanie w salce. Wieczorem na Mszę św. zapraszamy pary małżeńskie zawarte w marcu, by odnowić ślubne zobowiązania i pomodlić się w ich intencji.

5.    O. Bogusław, który tydzień temu zbierał ofiary na misje wyraża wdzięczność za otwarte serca. Zebrał łącznie 4 158 zł.

6.    W soboty Wielkiego Postu o 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (zamiast adoracji niedzielnych).

7.    Pragnę podziękować za inicjatywę pragnącej zachować anonimowość parafiance z Olszynki oraz osobom, które podjęły się zadania zbierania ofiar na wstawienie witraża przy ambonie – jako wotum wiary i miłości mieszkańców tej dzielnicy. Bóg zapłać za złożone datki.

8.    Rekolekcje wielkopostne w parafii rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia. Zakończą w środę 10 kwietnia. Głosić je będzie ks. Mariusz Słomiński – salezjanin.

9.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10.Dziś odbywają się wybory do Rad dzielnic. Zachęcam do licznego oddawania głosów, gdyż wielkość procentowa biorących czynny udział do ilości zameldowanych decyduje o przyznanym budżecie. Ostatnio zabrakło 12 głosów, by wejść na wyższy poziom dofinansowania.

11.Z naszej parafii odeszli: śp. Jan Bandos l.73 z ul. Letniej oraz we wtorek o 11.30 odbędzie się  Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisława Bogusławskiego l.57 z ul. Szuwary. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku