Ogłoszenia parafialne


Niedziela Chrztu Pańskiego

06-01-2018
autor: ks. Proboszcz

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 I 2018

1.    Dziś wspominamy Chrzest Pański. Warto modlitwą podziękować rodzicom i chrzestnym, i prosić Boga, byśmy tej łaski pierwszego sakramentu nie zmarnowali. Dzisiejsze święto kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2.    Zapraszamy do śpiewu Godzinek o 10.30 i o 17.00 do adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.    Dziś ok. 13.00 Koncert Bożonarodzeniowy przygotowany przez nauczycieli i uczniów SP nr 59 z Olszynki. Serdecznie zapraszamy.

4.    Kolęda: dzisiaj od 15.00 – Maki i Łęgi; Osiedle i Wąskotorowa + ogródki vis à vis przystanku MZK. 8 I w poniedziałek od 16.00 – Bluszczowa, Listki, Piwonii, Na Szańcach, Zuchów, Dworkowa, Zielna; 9 I  we wtorek – Niwki, Żurawia, Polna; 10 I w środę – Dobra; 11 I czwartek – Olszyńska Kacza, Krótka i Pusta; 12 I w piątek – Sempołowska; 13 I w sobotę od 9.00 – Modra za torami i Błońska; 14 I w niedzielę od 15.00 – Łanowa przed torami i Gęsia, Ścieżki, Jelinki, Majowa, Żarnowiecka i Słonecznikowa. Pełny plan kolęd wywieszono w drzwiach kościoła i na stronie: niepokalanegopoczecia.pl.

5.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Koronka do św. Filomeny a po niej namaszczenie olejkiem św. Filomeny, w środę Nowenna do MBNP a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środy i piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7.    Nasz parafialny kalendarz można nabywać od dziś po 8 zł. Zachęcam gorąco, by czynić z niego upominek kiedy wyruszamy w gości.

8.    W najbliższych tygodniach mamy jeszcze dużo wolnych intencji – zapraszamy do zakrystii lub do biura parafialnego.

9.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Wrzeszcz l.78 z ul. Królikarnia, śp. Barbara Chmielowiec l.56 z ul. Łąkowej. W poniedziałek o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Zimnickiego l.69 z ul. Sempołowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku