Ogłoszenia parafialne


XII Niedziela Zwykła

18-06-2022
autor: ks. Proboszcz

XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

1.    W czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragnę wyrazić wdzięczność za udział, wspólną modlitwę i dane świadectwo o naszej wierze. Szczególnie dziękuję tym, którzy pomogli zorganizować procesję, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy, ich ozdobienie, za przyniesione kwiaty i udekorowanie kościoła, za niesione chorągwie, feretrony i baldachim oraz nagłośnienie, dzieciom za sypanie kwiatków, niesienie poduszek, a p. katechetce Marzenie za ich przygotowanie i próby z dziećmi, chórzystom za śpiew, p. organiście i kościelnym za okazane wsparcie.  

2.    Godzinki o 10.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.00. Na zakończenie adoracji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.    W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wewnątrz naszej świątyni po wieczornych Mszach św. w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

4.    25 czerwca będzie okazja wziąć udział w pielgrzymce do Swarzewa, Stryszej Budy (zwiedzimy Park Miniatur) i Sianowa. Koszt 80 zł (przejazd, wejście do Parku oraz ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla pielgrzymów. Wyjazd planowany jest w sobotę o godz. 7.30.

5.    W czwartek 23 czerwca zapraszamy o godz. 16.30 dzieci, młodzież oraz nauczycieli na Mszę dziękczynną za mijający rok szkolny 2021/22. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00.

6.    W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7.    W sobotę o 7.00 Msza św. w intencji wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej różaniec do 7 Boleści Maryi. Wieczorem o 18.00 zapraszamy te pary małżeńskie, które ślub zawarły w czerwcu celem odnowienia małżeńskiej przysięgi.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

9.    W sobotę 25 czerwca na Dolnym Mieście obok zajezdni tramwajowej odbędzie się festyn w godzinach 11.00 – 15.00, który współorganizuje nasza parafia. Na stoiskach przygotowanych przez parafialną wspólnotę znajdziemy starocie oraz ceramikę z Lubiany. Złożone ofiary będą wsparciem funduszu remontowego naszych zabytkowych organów. Zachęcamy do udziału.

10.We wtorek o godz. 11.30 odbędzie się Msza pogrzebowa za śp. Eugenię Krępską l.94 z ul. Przyokopowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku