Ogłoszenia parafialne


XXVIII Niedziela Zwykła

11-10-2021
autor: ks. Proboszcz

XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021

 

1.    Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Wspieramy modlitwą i materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za składane na ten cel datki.

2.    Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii św. dziś o godzinie 12.00 w kościele.

3.    Spotkanie kandydatów do Bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

4.    Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej Koronką do św. Filomeny – jutro z możliwością przyjęcia olejku św. Męczennicy, w środę modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, w piątek Koronką do Bożego miłosierdzia. W niedziele o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.    Trwa miesiąc różańcowy – październik. Młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na modlitwę różańcową o godz. 17.30, zaś dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.

6.    Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza osierocone rodziny do modlitwy za zmarłe dzieci. Te, które utraciliśmy w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej a także dzieci starsze, które zmarły z powodu choroby, wypadków, samobójstw czy morderstwa. Msza święta w tej intencji będzie sprawowana w sobotę, 16 października o godzinie 15.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.

7.    Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 z kościoła św. Brygidy wyruszy procesja różańcowa do Bazyliki Mariackiej z kościołami stacyjnymi u św. Katarzyny, św. Mikołaja i św. Jana. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

8.    W tygodniu przypada Dzień Edukacji Narodowej (14 X) – pamiętajmy w modlitwie o swoich dawnych czy obecnych wychowawcach, nauczycielach czy pracownikach szkół. W piątek o 10.00 Msza św. w naszym kościele w intencji pracowników, dobroczyńców i korzystających z Domu Seniora Caritas przy ul. Dolnej.

9.    W dniach 17-24 października odbędzie się PIESZA PIELGRZYMKA POKOJU Pomorską Drogą św. Jakuba z kościoła ojców cystersów w Gd.-Oliwie do sanktuarium św. Antoniego w Kadynach. Łączna trasa wynosi 127 km.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku