Ogłoszenia parafialne


Wielkanoc

08-04-2023
autor: ks. Proboszcz

 

Zmartwychwstanie Pańskie – 09.04.2023

1.    Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najpiękniejsze życzenia, by Zmartwychwstały błogosławił, umacniał wiarę i miłość, wnosił w nasze życie pokój i nadzieję.

2.    Dziś Msze św. w porządku niedzielnym (jedynie zamiast mszy św. o 7.00 – Rezurekcja o 6.00). Nie będzie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu ale popołudniu o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.    Nowenną i Koronką do Bożego Miłosierdzia odmawianą codziennie o godz. 15.00 przygotowujemy się do uroczystości Bożego Miłosierdzia.

4.    Jutro niedzielny porządek Eucharystii. Modlitwą i tacą wspieramy KUL i inne katolickie uczelnie.

5.    Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspólnot, które wspomogły przeżycie Triduum Paschalnego – kapłanom współpracownikom za przewodniczenie liturgii w poszczególne dni Triduum, LSO za piękną służbę przy ołtarzu, p. Zbigniewowi Orłowskiemu i Andrzejowi Marcinkowskiemu za przygotowanie Ciemnicy,  rodz. Strehlke, Góra i Małachowskim za przygotowanie Grobu Pańskiego, panom kościelnym oraz niewiastom z Żywego Różańca za okazaną pomoc, p. organiście Krystianowi wraz z Chórem św. Cecylii za śpiew, naszym parafianom za kwiaty do Grobu Pańskiego, p. Andrzejowi i p. Ryszardzie z Caritas parafialnej za pomoc przy rozprowadzeniu darów złożonych do kosza, za które serdecznie wszystkim dziękuję.

6.    W Poniedziałek Wielkanocny po wieczornej Mszy św. modlitwa do św. Filomeny.

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – kolejne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego czekają na czytelników.

8.    Na stoliku przy małym konfesjonale znajdują się wizytówki z imionami kapłanów oraz rokiem święceń. Chętni, którzy chcą się pomodlić w intencji danego księdza, proszeni są o zabranie ze sobą takiej wizytówki.

9.    W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Romanowskiego l.85 – dawnego mieszkańca ulicy Chłodnej; w środę o 9.30 Msza św. pogrzebowa za śp. Ewę Szymanek l.34 – dawną parafiankę z ul. Wróblej, w czwartek o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Piotra Juchniewicza l.72 z ul. Szarotki.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku