Ogłoszenia parafialne


Uroczystość Trójcy Świętej

25-05-2024
autor: ks. Proboszcz

 

 

Uroczystość Trójcy Świętej  – 26.05.2024

1.    Gościmy dziś w naszej parafii ks. Jakuba Dębickiego, który posługuje na Ukrainie. Wygłosił do nas Słowo Boże i prosi nas o wsparcie duchowe i materialne.

2.    Nasza parafia przeżywa dziś uroczystość rocznicy I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.30. Pamiętajmy w modlitwach o młodych jubilatach i ich bliskich.

3.    Zapraszamy dziś na Godzinki o godz. 10.30 i na adorację Najświętszego Sakramentu o 17.00 oraz majowe o 17.30.

4.    W kościele pw. Trójcy Świętej suma odpustowa o godz. 12.00. OO. Franciszkanie serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania odpustu.

5.    Po Mszy św. o godz. 13.00 z kościoła oo. Oblatów wyruszy procesja różańcowa do parafii św. Piotra i Pawła, w której na zakończenie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.    W czwartek Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.30 – po niej procesja. Kolejna Msza św. po procesji oraz o godz. 18.00. W tym roku trasa procesji będzie przebiegała ulicami – Łąkową, Śluzą, Kamienną Groblą, Dobrą, Zieloną, Radną, Wróblą i powrót Łąkową do świątyni. Prosimy  o udekorowanie okien emblematami i obrazami o tematyce eucharystycznej i religijnej. Spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy, feretronów i sztandarów oraz tych, którzy chcą pomóc w organizacji procesji - w poniedziałek po Mszy wieczornej i  Koronce do św. Filomeny. Parafian prosimy o przynoszenie płatków kwiatów.

7.    Spotkania dla dzieci, które chcą sypać kwiatki we wtorek i środę o godz. 16.00.

8.    W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 wyjazd pielgrzymów do Częstochowy.

9.    Zbiórka na cele remontowe przyniosła 1 589 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie. Prace remontowe trwają obecnie w pomieszczeniu obok łazienki i pokoju dla matki z dzieckiem, gdzie jest możliwość przewinąć czy nakarmić dziecko w odpowiednich warunkach.

10.Na nabożeństwa majowe zapraszamy do piątku włącznie o godz. 17.30.

11.Od soboty nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

12.W sobotę rano Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy a po niej rozważania i różaniec w tej intencji. Tego dnia ks. Franciszek uda się do swoich chorych z Komunią św. Ks. Łukasz i proboszcz odwiedzą swoich chorych w drugą sobotę miesiąca – 8 VI.

13.W przyszłą niedzielę członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie o godz. 9.00.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Pyszkę l. 79 z ul. Przyokopowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku