Ogłoszenia parafialne


Zmartwychwstanie Pańskie

31-03-2018
autor: ks. Proboszcz

Zmartwychwstanie Pańskie – 01.04.2018

1.    Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najpiękniejsze życzenia, by Zmartwychwstały błogosławił, umacniał wiarę i miłość.

2.    Dziś Msze św. w porządku niedzielnym (jedynie zamiast mszy św. o 7.00 – Rezurekcja z procesją o 6.00). Nie będzie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu ani czuwania o 17.00. Zapraszamy do śpiewu i adoracji za tydzień.

3.    Jutro niedzielny porządek Eucharystii. W poniedziałek wsłuchamy się w list rektora KUL-u i wspierać będziemy katolickie uczelnie modlitwą i materialnie.

4.    Dzisiaj po Mszy św. wieczornej oraz przez cały najbliższy tydzień zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia.

5.    Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspólnot, które wspomogły przeżycie Triduum Paschalnego – kapłanom współpracownikom za przewodniczenie liturgii w poszczególne dni Triduum, wspólnocie neokatechumenalnej za przygotowanie ciemnicy, kręgowi Domowego Kościoła za przygotowanie Grobu Pańskiego, p. kościelnym, p. organiście i naszym chórzystom, LSO, mężczyznom z Semper Fidelis za okazaną pomoc, sprzątającym świątynię, a także tym, którzy przynieśli i ułożyli kwiaty przy Grobie. Podziękowania płyną do parafialnej Caritas za zorganizowanie pomocy biedniejszym rodzinom i do tych, którzy podzielili się z nimi swoimi dobrami oraz do rodziny z Olszynki, która przygotowując żyto na stół wielkanocny wspiera akcje wyjazdu dzieci na wakacje. Bóg zapłać.

6.    W Poniedziałek Wielkanocny po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia i do św. Filomeny, w środę i piątek o 17.30 różaniec.

7.    Dni Eucharystyczne: w I czwartek miesiąca o 17.00 Godzina Święta, w I Piątek spowiedź od 16.00 i dodatkowa Msza o 16.30, w I Sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o 7.00 i po niej różaniec w tej intencji. Kapłani udadzą się z Komunią do chorych w godzinach porannych.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nowe numery Niedzieli, Gościa.

9.    Organizujemy pielgrzymkę w dniach 1-2 maja do Głotowa, Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki oraz Gietrzwałdu. Koszt – 160 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze.

10.Pragnę poinformować, że dostaliśmy 29 % umorzenia pożyczki związanej z założeniem ogrzewania (49 300 zł). W marcu zapłaciłem ostatnią ratę i odsetki (1 700 zł). Za tydzień zbiórka na położenie kamiennej posadzki w kaplicach.

11.Za tydzień na Mszy św. o 11.00 poświęcenia ołtarza Bożego Miłosierdzia dokona ks. prof. Wojciech Bęben.

12.Z naszej wspólnoty odeszli: śp. Ryszard Skitek l. 62 z ul. Łąkowej, śp. Halina Drankiewicz l.91 z ul. Zielonej (Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę o 18.00), śp. Łucja Kuklińska l.80 z ul. Dobrej (pogrzeb odbył się w Chojnicach) oraz śp. Marian Kruśliński l.65 z ul. Chłodnej – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku