Ogłoszenia parafialne


Uroczystość Chrztu Pańskiego.

06-01-2024
autor: ks. Proboszcz

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 I 2024

 

1.    Dzisiaj o 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

2.    O godz. 19.00 - Koncert Kolęd wraz z Basią Pospieszalską i zespołem muzyków zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek rodem z tradycyjnych kantyczek przy akompaniamencie gitary, saksofonu, perkusji i kontrabasu. Usłyszymy również kilka kolęd patriotycznych z okresu, gdy Polakom przyszło walczyć o przetrwanie – w obozach koncentracyjnych, sowieckich łagrach czy bombardowanych miastach. Wystąpią: Basia Pospieszalska – śpiew, Krzysztof Pawłocki – gitara, Michał Sasinowski – saksofony, Maksymilian Kreft – perkusja, Michał Bąk – kontrabas. Wstęp wolny.

3.    Kolęda: dzisiaj 7 I od 15.00 Zielna, Sadowa, Łęgi, Wąskotorowa, Słonecznikowa i ogródki vis a vis przystanku (na zgłoszenie sms na numer 798 569 603). 8 I w poniedziałek od 16.00 Stokrotki, Szarotki, Goździkowa, Zagony, Wspólna i Miedza; 9 I we wtorek Niwki, Modra przed torami i Ostróżek; 10 I w środę          Łanowa przed torami, Ścieżki, Jelinki i Majowa; 11 I czwartek Żurawia, Reduta Dzik, Ułańska , Szuwary; 12 I w piątek Altanki, Żarnowiecka; 13 I w sobotę od 10.00 Zawodzie, Łanowa za torami numery parzyste i nieparzyste.

4.    W przyszłą niedzielę o 12.00 Koncert kolęd przygotowany przez uczniów SP nr 59. Serdecznie zapraszamy.

5.    Nasza parafia organizuje zabawę karnawałową w Agroturystyce „Magnolia” w Sulminie dnia 27 stycznia. Wyjazd autokarem o godz. 18.00, powrót o 2.00. Koszt zabawy 300 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym, które jest czynne w czasie kolędowym tylko w godzinach porannych.

6.    Po Mszach św. można nabywać kalendarze parafialne. Ofiara minimalna to 25 zł. Celem jest zebranie środków na wyremontowanie łazienki w przedsionku kościoła oraz założenie w niej ogrzewania.

7.    W najbliższym dniach są jeszcze wolne intencje. Gościmy w naszej parafii ks. prof. Józefa Niesyto.

8.    W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Agnieszkę Pieper l. 50 z ul. Chłodnej i śp. Renatę Sikorę l. 61 z ul. Majowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku