Galeria obrazów p. Jerzego Dąbrowskiego

Galeria obrazów p. Jerzego Dąbrowskiego

11-07-2015
autor: ks. Proboszcz

W ramach Gdańskich Dni Sąsiadów organizowanych przez Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP i Klub Seniorów Dolne Miasto i Olszynka dokonaliśmy otwarcia Galerii w Kaplicy MB Fatimskiej.

Pierwszym artystą, którego interesujące obrazy możemy podziwiać od dnia 27.06 jest Pan Jerzy Dąbrowski, z wykształcenia inżynier automatyk, który malarstwem zajął się po przejściu na emeryturę. Od dwóch lat członek Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków im. M. Mokwy.

Wystawa Pana Jerzego, jest jego trzecią indywidualną wystawą.

Temat wystawy jest nam bardzo bliski, bo malarsko opowiada dzieje Dolnego Miasta ale też i znajdziemy obrazki z Gdańska i innych miejsc, jak to artysta określił, jego przystanków dziejowych.

Pierwszy obraz przykuwa uwagę, ponieważ przedstawia nasz Kościół. 

Artysta tak opisuje swoją wystawę:

  

TU ŻYJEMY

Są piękne krajobrazy, malownicze zachody słońca, godne odwzorowania na obrazie. Są też stare budowle, ruiny, ściany ze śladami po wojnie liczącymi sobie 70 lat, opuszczone budowle. Takie widoki znikają i trzeba je malować, bo też są piękne.

Kiedy maluje się dla samej przyjemności malowania, temat pojawia się niespodzianie. Wynika z przelotnego wrażenia, które usiłuje się pokazać na obrazie. Czy udało się ?

Zapraszam do oglądania.

Jerzy Dąbrowski

My też zapraszamy do oglądania  tych pięknych obrazów do dnia 19.07. 2015.

Tak wygląda Dolne Miasto w oczach artysty!

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli w naszej galerii zorganizować kolejne wystawy Pana Jerzego Dąbrowskiego

 kosciol Niepokalanego Poczecia NMP

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku