Z życia parafii


Spotkanie z Zygmuntem Romanowskim

02-02-2015
autor: ks. Proboszcz

W najbliższą niedzielę (8 II) będziemy gościć w naszej parafii p. Zygmunta Romanowskiego, który podzieli się świadectwem wdzięczności Bogu za dar życia, uzdrowienia duchowego i prawie całkowitego uzdrowienia z nieuleczalnego paraliżu ciała.

Koncert kolędowy

31-01-2015
autor: ks. Proboszcz

W niedzielę o 16.00 koncert kolędowy - zaprezentuje się nasz nowy chór parafialny, a także kwartet smyczkowy. Zapraszamy serdecznie.

Nowe drzwi.

24-01-2015
autor: ks. Proboszcz

23 stycznia wstawiono nowe drzwi do kościoła. Stare były już bardzo nieszczelne, skrzydła drzwi były powykręcane, zaś uszczelnianie nie przynosiło efektów. Co prawda z opóźnieniem kilkumiesięcznym, za co parafian pragnę przeprosić, ale w końcu mamy nowe drzwi. Zostały one osadzone na starych zawiasach 

Chór parafialny

13-01-2015
autor: ks. Proboszcz

Zapraszamy utalentowanych mężczyzn i kobiety do parafialnego chóru. Spotkania odbywają się po Mszy św. wieczornej w poniedziałki i czwartki w salce pod plebanią.

Plan kolęd

20-12-2014
autor: ks. Proboszcz

Plan wizyt duszpasterskich w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku

Niedziela 28 grudnia od 15.00             - Niwki, Żurawia;

Poniedziałek 29 grudnia od 16.00       - Olszyńska, Kacza, Pusta, Krótka;

Wtorek 30 grudnia od 16.00                - Jelinki, Ścieżki, Gęsia, Majowa, Łanowa przed torami;

Sobota 3 stycznia od 9.00                     - Zawodzie, Łanowa za torami;

Rekolekcje przedodpustowe

05-12-2014
autor: ks. Proboszcz

Dziś rozpoczynamy rekolekcje. Mają nas przygotować do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP jak i do głębokiego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Nauki głosi ks. dr Paweł Maciąg z Lublina. 

O. Marek Dettlaff

26-11-2014
autor: ks. Proboszcz

W najbliższą niedzielę - 30 listopada - gościć będziemy o. Marka Dettlaffa, który podczas niedzielnych Mszy św. będzie głosił Słowo Boże. O. Marek posługuje w Wilnie, gdzie oo. Franciszkanie remontują najstarszy kościół Wilna. Stan obecny daleki jest od dawnego piękna, chociaż przez ostatnie lata wiele udało się dokonać, to wciąż potrzebne jest materialne wsparcie. Po niedzielnych Mszach św. o. Marek będzie zbierał datki do puszek na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy wesprą oo. Franciszkanów z Wilna.

O życie nasze

23-10-2014
autor: WJ

 Utkane przez Pana Wszechświata , wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych… Jakie jest  piękne i jednocześnie cierniste, zawarte w misternym planie stworzenia. Łzy szczęścia mieszają się z łzami

żalu i zwątpienia. I tylko niezachwiana wiara w Pana 

Spotkanie popielgrzymkowe.

12-10-2014
autor: ks. Proboszcz

W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie do salki zapraszam wszystkich pielgrzymów, którzy miesiąc temu nawiedzili Litwę. 

Słowo dla ks. Tomasza - Margaretki

11-10-2014
autor: ks. Proboszcz

Drogi Księże Tomaszu!

Zbliżamy się do ołtarza Pańskiego, by pomóc Ci udźwignąć ciężar świętego obowiązku, jakiego się podjąłeś będąc jeszcze bardzo młodym człowiekiem. Wybrałeś wspaniałą drogę życiową. Kapłaństwo bowiem – to pasja życiowa, to misja święta, to apostolstwo, to prowadzenie rzesz ludzkich do Boga, to nawracanie grzeszników, to uszlachetnianie serc młodzieży, to towarzyszenie w ostatniej drodze konających.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku