Z życia parafii


Rekolekcje przedodpustowe

05-12-2014
autor: ks. Proboszcz

Dziś rozpoczynamy rekolekcje. Mają nas przygotować do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP jak i do głębokiego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Nauki głosi ks. dr Paweł Maciąg z Lublina. 

O. Marek Dettlaff

26-11-2014
autor: ks. Proboszcz

W najbliższą niedzielę - 30 listopada - gościć będziemy o. Marka Dettlaffa, który podczas niedzielnych Mszy św. będzie głosił Słowo Boże. O. Marek posługuje w Wilnie, gdzie oo. Franciszkanie remontują najstarszy kościół Wilna. Stan obecny daleki jest od dawnego piękna, chociaż przez ostatnie lata wiele udało się dokonać, to wciąż potrzebne jest materialne wsparcie. Po niedzielnych Mszach św. o. Marek będzie zbierał datki do puszek na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy wesprą oo. Franciszkanów z Wilna.

O życie nasze

23-10-2014
autor: WJ

 Utkane przez Pana Wszechświata , wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych… Jakie jest  piękne i jednocześnie cierniste, zawarte w misternym planie stworzenia. Łzy szczęścia mieszają się z łzami

żalu i zwątpienia. I tylko niezachwiana wiara w Pana 

Spotkanie popielgrzymkowe.

12-10-2014
autor: ks. Proboszcz

W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie do salki zapraszam wszystkich pielgrzymów, którzy miesiąc temu nawiedzili Litwę. 

Słowo dla ks. Tomasza - Margaretki

11-10-2014
autor: ks. Proboszcz

Drogi Księże Tomaszu!

Zbliżamy się do ołtarza Pańskiego, by pomóc Ci udźwignąć ciężar świętego obowiązku, jakiego się podjąłeś będąc jeszcze bardzo młodym człowiekiem. Wybrałeś wspaniałą drogę życiową. Kapłaństwo bowiem – to pasja życiowa, to misja święta, to apostolstwo, to prowadzenie rzesz ludzkich do Boga, to nawracanie grzeszników, to uszlachetnianie serc młodzieży, to towarzyszenie w ostatniej drodze konających.

Spotkanie przedpielgrzymkowe.

11-10-2014
autor: ks. Jacek

Spotkanie pielgrzymów udających się do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa, Częstochowa i Lichenia we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.

Z życia parafii

25-09-2014
autor: ks. Proboszcz

Zapraszamy na koncert modlitewno-muzyczny "Księga Modlitw" w piątek (26 IX) po Mszy św. wieczornej. Wstęp bezpłatny.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

23-09-2014
autor: ks. Proboszcz

W dniach 23-25 października 2014 ks. Jacek organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik, Krakowa, Częstochowy i Lichenia. Koszt 290 zł. Zapisy po Mszach św. w niedziele oraz w biurze parafialnym.

Spotkanie przedpielgrzymkowe.

30-08-2014
autor: ks. Proboszcz

Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Wilna w dniach 15-19 września odbędzie się 8 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. 

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

30-08-2014
autor: ks. Proboszcz

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów w poniedziałek na Mszę św. o godz. 8.00, by razem z Niepokalaną Maryją, Patronką naszej parafii, prosić Boga o potrzebne łaski na nowy rok szkolny i katechetyczny 2014/2015.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku