Z życia parafii


Pielgrzymka do Wilna

18-07-2020
autor: ks. Proboszcz

Niestety, w związku z koniecznością przejścia kwarantanny na Litwie pielgrzymka zostaje odwołana. W jej miejsce proponujemy:

Pielgrzymka

15 – 19 września 2020

(wtorek – sobota)

Trasa:

Gdańsk – Zielonka Pasłęcka – Tykocin – Białystok – Suchowola - Różanystok –Sokółka – Bohoniki – Supraśl – Kodeń

Wydarzenie artystyczne ku czci św. Jana Pawła II

08-06-2020
autor: ks. Proboszcz

12 czerwca o godz. 19.00 w serwisie YouTube na naszym kanale Niepokalana Gdańsk będzie można zobaczyć wydarzenie artystyczne przygotowane przez naszą parafię i dofinansowane ze środków Miasta Gdańska. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i polecenia swoim bliskim i znajomym.

Z życia parafii

27-05-2020
autor: ks. Proboszcz

Okładka ksiązki p. Anny Dymek pt Historia kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w GdańskuZapraszamy na "Autorskie popołudnie" z p. Anną Dymek - autorką monografii o przeszłości i teraźniejszości naszej świątyni w niedzielę 7 VI 2020 o godz. 15.00 do naszego kościoła. Po spotkaniu będzie okazja zdobyć autograf i nabyć książkę. 

Informacja dla rodziców dzieci komunijnych.

25-04-2020
autor: ks. Proboszcz

Pani Kolka prosi rodziców o pilne odbieranie zamówionych alb komunijnych, najpóźniej do 15 maja. Firma traci płynność finansową, część pracowników straciła już pracę. W związku z niepewną przyszłością związaną z datą powrotu dzieci do szkół i tym samym uroczystościami I Komunii, firma zostanie zamknięta. Stroje są wydawane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Telefon do p. Krystyny Kolki 601 639 039.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

13-04-2020
autor: ks. Proboszcz

Od wtorku wielkanocnego zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach 17.00 - 18.00. Przyjdź, porozmawiaj z Bogiem o wszystkim, albo chociaż tylko chwilę z Nim pomilcz. Warto. On Cię kocha i pragnie uczynić szczęśliwym.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych

04-04-2020
autor: ks. Proboszcz

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH PRZED POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Liturgia domowa


Przed rozpoczęciem można zapalić świecę, symbol Chrystusa zmartwychwstałego. Następnie ojciec rodziny, matka lub ktoś z domowników rozpoczyna modlitwę znakiem krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy odpowiadają: Amen.

 

Prowadzący modlitwę mówi:

Gromadzimy się dzisiaj w naszej rodzinie, aby świętować pamiątkę Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. On jako Zwycięzca powstał z grobu,

Komunia dla pragnących ją przyjąć.

25-03-2020
autor: ks. Proboszcz

Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. w dzień poszedni proszone są o przyjście do kościoła na rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Prosimy nie przekraczać liczby 5 wiernych znajdujących się w świątyni. W wypadku przekroczenia liczby osób 

Akt Komunii św. duchowej i transmisje na żywo.

16-03-2020
autor: ks. Proboszcz

Jeśli chcesz wspólnie się modlić z kapłanami naszej parafii w intencji o powstrzymanie pandemii koronowirusa kliknij w link https://www.youtube.com/channel/UCUZRGUkH8YaB3Qg1bs6J-Jg i kliknij zakładkę wideo.

Na tym kanale od środy 25 marca  będziemy transmitowali wieczorne Msze św. o godz. 18.00, niedzielne o 11.00 i 18.00 (z kazaniem pasyjnym), zaś w piątki Wielkiego Postu o godz. 19.00 - Drogę Krzyżową.

Komunikat Rady Stałej KEP

14-03-2020
autor: ks. Proboszcz

KOMUNIKAT RADY STAŁEJ

KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

 

          Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

 

          Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

 

1.    Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 par. 1, 1245 i kan. 1248 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

a)    osobom w podeszłym wieku,

b)    osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c)    dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

d)    osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

 

Informujemy, iż Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański takiej dyspensy udziela.

Odwołane spotkania

13-03-2020
autor: ks. Proboszcz

W związku z zaistniałą sytuacją - niebezpieczeństwem zakażenia się koronawirusem - odwołuję wszystkie spotkania związane z przygotowaniem do Komunii św. i Bierzmowania do 29 marca. Jeśli poprawi się sytuacja w Polsce - następne spotkanie dla młodzieży będzie we wtorek 31 marca o godz. 19.00, a dla dzieci 5 kwietnia o godz. 12.00.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku