Ogłoszenia parafialne


Uroczystość Miłosierdzia Bożego

15-04-2023
autor: ks. Proboszcz

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

 

1.    Dziś po Mszach św. zbiórka na odbudowę Domu Caritas w Krzywym Kole. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu wyśpiewamy o 10.30 a o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy św. wieczornej.

2.    Adopcja obiadowa w kwietniu wynosi 96 zł.

3.    W piątek o 19.00 zapraszamy na spotkanie młodzież klas ósmych, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.

4.    Akcja Katolicka zaprasza na „Spotkanie z historią” do Bazyliki św. Brygidy w sobotę 29 kwietnia o godz. 10.00 (spotkanie przy bazylice). Zapisy chętnych w zakrystii.

5.    Ks. Łukasz prosi, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach urzędowania biura wpłaciły 120 zł oraz podały numer pesel potrzebny do ubezpieczenia. Koszt obejmuje też przejazd autokarem oraz obiad. Osoby, które udają się swoimi samochodami proszone są o wpłacenie 35 zł za obiad.

6.    W przyszłą niedzielę zbiórka na spłatę remontu naszych zabytkowych organów.

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – kolejne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego czekają na czytelników.

8.    W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Ewy Szymanek l.34 – dawnej parafianki z ul. Wróblej, śp. Piotra Juchniewicza l.72 z ul. Szarotki, śp. Anny Dettlaff l.52 z ul. Łąkowej oraz śp. Jolanty Czaja l.73 z ul. Sempołowskiej.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku