Ogłoszenia parafialne


II Niedziela Wielkiego Postu

16-03-2019
autor: ks. Proboszcz

II Niedziela Wielkiego Postu 17 III 2019

 

1.    Dziś w naszym kościele gościmy misjonarza – franciszkanina z Ugandy. Po Mszy św., będzie można nabywać książkę jego autorstwa.

2.    O 10.30 śpiewamy Godzinki a o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Słowo Boże głosi ks. rektor kościoła św. Elżbiety ks. Janusz Łuczak.

3.    Dzisiaj ok. 13.15 będzie można posłuchać pięknego koncertu poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Przygotowany został przez nauczycieli i uczniów SP nr 65. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4.    Zbiórka na położenie kamiennej posadzki w kaplicach naszej świątyni przyniosła 3074,20 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W poniedziałek rozpoczną się prace w kaplicy Św. Józefa. Dziękujemy tym, którzy w piątek po porannej Drodze Krzyżowej pomogli przenieść ławki. Przepraszamy za utrudnienia spowodowane trwającymi pracami.

5.    We wtorek o godz. 18.00 oo. Oblaci zapraszają na odpust do kościoła św. Józefa.

6.    W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o 9.00 i 17.30, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00.

7.    W soboty Wielkiego Postu o 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (zamiast adoracji niedzielnych).

8.    Przy wyjściu z kościoła można odbierać skarbonki wielkopostne Caritasu. Tę jałmużnę wielkopostną prosimy odnieść w Wielkim Tygodniu.

9.    W najbliższych dniach kilka znanych osób mieszkańcom Olszynki pragnie zbierać dobrowolne ofiary wśród mieszkańców tej dzielnicy na fundusz wstawienia witraża w jednym z dużych okien przy ambonie. Jest to oddolna inicjatywa. Jej celem jest pozostawienie konkretnego śladu o swej wierze i miłości do parafialnego kościoła.

10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11.   Z naszej parafii odeszła śp. Kazimiera Jurzynek l.89 z ul. Pasiecznej oraz śp. Władysława Pokojska l.79 z ul. Królikarnia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku