Ogłoszenia parafialne


XXIX Niedziela Zwykła

16-10-2021
autor: ks. Proboszcz

XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021

 

1.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 z kościoła św. Brygidy wyruszy procesja różańcowa do Bazyliki Mariackiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

2.    Po Mszach św. zbiórka do puszek na remont zabytkowych organów.

3.    Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii św. dziś o godzinie 12.00, kandydatów do Bierzmowania zapraszamy we wtorek o godz. 19.00 do kościoła.

4.    Trwa miesiąc różańcowy – październik. Młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na modlitwę różańcową o godz. 17.30, zaś dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.

5.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do salki na kawę i ciasto wszystkich, którzy pragną świętego Kościoła w naszych czasach – zapoczątkujemy w ten sposób „Synod o synodalności”, o którym usłyszeliśmy w zaproszeniu ks. Abpa Tadeusza Wojdy.

6.    Wsparliśmy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotą 1 691,81 zł.

7.    W tygodniu przypada: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest kilka wolnych intencji – zapraszamy po Mszach św. do zakrystii.

8.    Na stoliku przy małym konfesjonale znajdziemy kartki na Msze św. zbiorowe (2 XI o 9.30 i 18.00 oraz w sobotę 6 XI o godz. 18.00) i wypominki.

9.    Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy mogli poznać wspólnotę Wojowników Maryi, a po Mszy św. będzie okazja, by wraz z nimi pomodlić się za naszą parafię.

10.Pragnę serdecznie podziękować p. Elżbiecie z Olszynki za ofiarowanie kwiatów do naszej świątyni i p. Joannie za ich ułożenie.

11.Rada Dzielnicy Olszynka zachęca do udziału w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim na Świetliki Motławy – projekt dzielnicowy nr 1, którego celem jest instalacja latarni przy Opływie Motławy po stronie Olszynki oraz na Zielony Zakątek Niwki – projekt dzielnicowy nr 2 dla mieszkańców Olszynki za torami. W ramach tego projektu ma powstać przyjazna przestrzeń zielona  przy placu zabaw. Dodatkowo zagłosujmy też na „Sad miejski i zagajniki głogowe nad Opływem Motławy” – projekt zielony ogólnomiejski nr 10. Głosować można jeszcze dziś i jutro na stronie gdansk.pl

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesławy Chyła l. 65 z ul. Szarotki. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku