Ogłoszenia parafialne


XIX Niedziela Zwykła

11-08-2018
autor: ks. Proboszcz

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018

 

1.    Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10.30 do śpiewu Godzinek, o 17.00 do adoracji Najświętszego Sakramentu.

2.    Dziś po każdej Mszy św. zbiórka na fundusz położenia posadzki w kaplicach naszego kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii życzę wspaniałego wypoczynku i szczęśliwych wyjazdów oraz powrotów.

4.    W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – zapraszamy na Dzień Fatimski – o godz. 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. i procesja, po niej Koronka do św. Filomeny oraz namaszczenie olejkiem św. Filomeny oraz okazja do uczczenia relikwii.

5.    We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie pielgrzymów wyjeżdzających do Wilna we wrześniu. Zapraszamy również osoby z listy rezerwowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w dniach 7 – 11 września. Koszt to 320 zł i 75 euro. Zwiedzimy Wilno, Kowno, Troki, Szydłowo i Szawle.

6.    W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. w porządku niedzielnym. Podczas Mszy św. będziemy święcić kwiaty, rośliny zielone i zioła lecznicze.

O godz. 14.00 Mszą św. przy SP nr 59 rozpoczniemy Dożynki na Olszynce. Po niej występ „Feminae Cantantes” – chóru Gdańskiej Akademii Seniora pod dyrekcją p. Anny Kondek i zespołu Galicia Folk Band ze Lwowa.

Msza św. odpustowa w Bazylice Mariackiej w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia o godz. 12.00.

7.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8.    Z naszej wspólnoty odeszli: śp. Krzysztof Myszko l.50 z ul. Niwki, śp. Edmund Łakomy l.74 (ostatnio zamieszkiwał przy ul. Polanki), śp. Ewa Reszczyńska l.53 z ul. Przyokopowej oraz śp. Teresa Jacewicz l.67 z ul. Majowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

 

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku