Ogłoszenia parafialne


XIX Niedziela Zwykła

10-08-2019
autor: ks. Proboszcz

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

 

1.    Serdecznie witamy Gości i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszej świątyni. Wszystkim życzymy udanych wakacji i urlopów.

2.    O godz. 10.30 śpiew Godzinek, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.    Po Mszach św. zbiórka na spłacenie kosztów położenia posadzki kamiennej w kaplicach. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

4.    Zapraszamy dzisiaj już po raz ostatni do wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim w intencji pielgrzymów XXXVII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki o godz. 21.00. W poniedziałek będą już wracali do swoich domów.

5.    W poniedziałek po Mszy wieczornej Koronka do św. Filomeny oraz namaszczenie olejkiem św. Filomeny i możliwość uczczenia relikwii Świętej, w środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różaniec w środy i piątki o 17.30.

6.    We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na Mszę św. fatimską, po niej różaniec i procesja w kościele. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

7.    Tego dnia swoje urodziny będzie obchodzić ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Pamiętajmy tego dnia w swoich modlitwach o Pasterzu naszej Archidiecezji.

8.    15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Tego dnia serdecznie zapraszamy o godz. 14.00 na Mszę św. dziękczynną za plony na plac przy Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Modrej. Po niej odbędzie się Piknik Rodzinny przygotowany przez Radę dzielnicy Olszynka. Czeka nas wiele atrakcji: poczęstunek, konkursy, zabawy z upominkami dla dzieci i dorosłych oraz rozwiązanie konkursu na najładniejszy ogródek i wiązankę zielną-kwiatową z okazji Maryjnego święta.

9.    Suma odpustowa w Bazylice Mariackiej o godz. 12.00.

10.W piątek ks. Abp udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ci, którzy skorzystają z niej, proszeni są o odmówienie modlitwy w intencjach papieskich.

11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

12.   W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Agnieszka Kowalczys l.43 z ul. Radnej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku