Ogłoszenia parafialne


Ogłoszenia parafialne

21-07-2019
autor: ks. Proboszcz

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019

1.    Serdecznie witamy Gości i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszej świątyni. Wszystkim życzymy udanych wakacji i urlopów.

2.    Gościmy dziś w naszej parafii ojców misjonarzy oblatów Niepokalanej. Po Mszach św. można nabyć kalendarze misyjne na 2020 rok.

3.    Msze św. dziś ubogacają swoim śpiewem Iskierki. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ich wyjazd na wakacje.

4.    W każdą niedzielę o godz. 10.30 śpiew Godzinek, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5.    Tydzień temu zbiórka na fundusz spłaty położenia posadzki w kaplicach naszej świątyni przyniosła 2499,50 zł. Ofiarodawców polecamy opiece Niepokalanej. Do spłaty zostało nam jeszcze 14 500 zł.

6.    W poniedziałek po Mszy wieczornej Koronka do św. Filomeny, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różaniec w środy i piątki o 17.30. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.    W sobotę o 7.30 Msza św. w intencji członków wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej różaniec do 7 Boleści Maryi oraz spotkanie w salce. Wieczorem o 18.00 zapraszamy pary małżeńskie, które zawarły ślub w lipcu.

8.    Za tydzień wyrusza na szlak XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od przyszłej niedzieli zapraszamy do wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim w intencji pielgrzymów o godz. 21.00 do Ogrodu Niepokalanej (w przypadku deszczu do kościoła).

9.    W tygodniu wspominamy w poniedziałek – św. Marię Magdalenę, we wtorek - św. Brygidę (odpust w parafii św. Brygidy), w środę - św. Kingę, w czwartek – św. Jakuba Apostoła (odpust u oo. Kapucynów) i św. Krzysztofa, w piątek – św. Joachima i Annę. W czwartek po Mszy wieczornej poświęcimy samochody, motocykle i rowery.

10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

11.W tygodniu mamy wolne intencje. Zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego tych, którzy chcą Bogu podziękować lub o potrzebne sobie lub bliskim łaski poprosić.

12.Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Edytę Narkiewicz l.88 z ul. Sempołowskiej oraz śp. Elżbietę Skwiot l.66. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku