Ogłoszenia parafialne


III Niedziela Wielkanocna

17-04-2021
autor: ks. Proboszcz

 

 

III Niedziela Okresu Wielkanocnego – 18.04.2021

1.    Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz jeśli przez 30 minut będziemy czytać Pismo św. z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchowej, (za krótszy czas odpust cząstkowy). Osoby starsze mogą skorzystać z techniki video lub audio.

2.    Zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o 10.30 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i wspólnego odmówienia Koronki.

3.    Po Mszach św. zbiórka na cele remontowe – pragniemy wyremontować nasze zabytkowe organy. Bóg zapłać za składane na ten cel datki.

4.    W poniedziałek i środę o 16.00 na spotkanie do kościoła zapraszamy dzieci komunijne ze SP nr 59, zaś we wtorek i czwartek o 16.00 ze SP nr 65 i pozostałych.

W przypadku dobrej pogody rozpoczęcie spotkania w Ogrodzie Niepokalanej.

5.    W piątek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski. Uroczystości odbędą się z powodu pandemii w kościele Mariackim w niedzielę 25 kwietnia o godz. 12.00. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Abp Tadeusz Wojda. Z powodu uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.    Tydzień temu zbiórka do puszek wspierająca Caritas diecezjalną przyniosła 1265,50 zł i 10 euro. Bóg zapłać za złożone datki.

7.    W sobotę o 7.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej różaniec do 7 Boleści Maryi i spotkanie w salce. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. w intencji par małżeńskich zawartych w kwietniu. Zapraszamy te małżeństwa, aby odnowić ślubne przyrzeczenia.

8.    Za tydzień przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stojaku przy małym konfesjonale.

10.Ze wspólnoty odeszli śp. Mieczysław Kaniewski l.82 z ul. Dobrej, śp. Bogdan Szewczyk l. 62 z ul. Wróbla. We wtorek o 11.00 odprawimy Mszę św. pogrzebową za śp. Henryka Koniecznego l.75 z ul. Zielonej, a o 12.00 za śp. Romana Buczkowskiego l.65 z ul. Chłodnej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku