Ogłoszenia parafialne


XVII Niedziela Zwykła

27-07-2019
autor: ks. Proboszcz

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019

1.    Serdecznie witamy Gości i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszej świątyni. Wszystkim życzymy udanych wakacji i urlopów.

2.    W każdą niedzielę o godz. 10.30 śpiew Godzinek, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.    Dziś wyruszyła na szlak XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim w intencji pielgrzymów o godz. 21.00 do Ogrodu Niepokalanej (w przypadku deszczu do kościoła).

4.    W poniedziałek po Mszy wieczornej Koronka do św. Filomeny, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różaniec w środy i piątki o 17.30. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.    Dni Eucharystyczne: w I Czwartek o 17.00 Godzina Święta, w I Piątek o 17.30 spowiedź, w I Sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy a po niej różaniec w tej intencji.

6.    W tygodniu wspominamy w poniedziałek – św. Martę, w środę - św. Ignacego z Loyoli, w czwartek – św. Alfonsa Liguoriego, w piątek – MB Anielskiej.

7.    W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert muzyki gitarowej w wykonaniu Adama Matyska. Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, jednak często utożsamiany z prostą, nieskomplikowaną grą akordową. Podczas koncertu zaprezentowane zostanie inne - klasyczne i nie znane powszechnie brzmienie gitary. Dodatkowe "słowo o muzyce" wprowadzi słuchaczy w historię instrumentu i kontekst wykonywanych kompozycji.

8.    Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

9.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

10.W tygodniu mamy wolne intencje. Zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego tych, którzy chcą Bogu podziękować lub o potrzebne sobie lub bliskim łaski poprosić.

11.Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Stanisława Kozłowskiego l.83 z ul. Jałmużniczej oraz śp. Wojciecha Sieniawskiego l.31, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w kościele MB Bolesnej, a pochówek po Mszy św. na cmentarzu w Krakowcu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku