Ogłoszenia parafialne


XVII Niedziela Zwykła

28-07-2018
autor: ks. Proboszcz

 

XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018

1.    Serdecznie witamy Gości i zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszej świątyni. Wszystkim życzymy udanych wakacji i urlopów.

2.    W każdą niedzielę o godz. 10.30 śpiewamy Godzinki, o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.    Codziennie do 12 sierpnia włącznie zapraszamy o godz. 21.00 do Ogrodu Niepokalanej (w przypadku niepogody do świątyni) do wspólnej modlitwy  w intencji pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.

4.    We wtorek o 18.30 suma odpustowa w kościele św. Ignacego na Starych Szkotach.

5.    W poniedziałek po Mszy wieczornej Koronka do św. Filomeny, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Różaniec w środy i piątki o 17.30. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6.    Miesiąc sierpień jest czasem, w którym Kościół zachęca do zachowania abstynencji od alkoholu. Warto to uczynić, czy to jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa, bądź prośbę o trzeźwość dla tych, którzy go nadużywają lub są od niego uzależnieni.

7.    W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w czwartek o 17.00 – Godzina Święta, w piątek od 17.30 spowiedź, w sobotę o 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, po niej różaniec w tej intencji.

8.    Za tydzień o 9.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

9.    Nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego do nabycia po Mszach św.

10.Pożegnaliśmy z naszej parafialnej wspólnoty śp. Antoniego Janos l. 86 z ul. Kamienna Grobla oraz śp. Lecha Piotrowskiego l.90 z ul. Chłodnej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

 

Powered by APSI © copyright 2013 by Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku
Logo

Parafia Rzymsko-Katolicka
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku